Jetsmark Skakklub

Points

Slut på Fibertex Juinior  grand prix 2006. Præmier er uddelt. 

      Aalb 29/10 Aars 19/11 Jets 10/12 Hob 14/1 Aalb 4/2 Jets 4/3 Skør 8/4 Ialt 5 bedste Præmie Kr
NAVN KLUB                      
M-klasse (1500-)                        
Sune Kovshøj Aalborg     34 34 34 34 51   187 187 kr 500
A-klasse (1200-1499)                        
Kasper Antoniussen Aalborg   26 14 26 26 34 51 24 201 163 kr 500
Lasse Simoni Jetsmark   12 26 10 20 14 30 51 163 141 kr 300
Emil Sønderstrup Aalborg   34 16 16 16 8 21 21 132 108  
Andreas V. Larsen Jetsmark       34         34    
Rune Nielsen Aars           26     26    
Andreas V. Nielsen Jetsmark       20         20    
Frederik Poulsen Skørping           18     18    
B-klasse (1000-1199)                        
Jonas Søndergaard Jetsmark   34 20 6 4 26 30 51 171 161 kr 500
Lasse Luther Jetsmark     34 14 34 18 24 30 154 140 kr 300
Lasse Madsen Skørping   16 12   10 10 39 39 126 116 kr 200
Morten Randrup Jetsmark   10 34 12 14 12 9 12 103 84 kr 100
Mikkel Frandsen Jetsmark   20   8 2   51   81 81  
Peter R. Møller Skørping   8     12     15 35    
Simon Jensen Skørping   14         18   32    
Christoffer Svinth-Johansen Hobro         6       6    
C-klasse (850-999)                        
Mikkel Warlund Aalborg   20 10 8 34 20 39 18 149 131 kr 500
Ole Damm Kristensen Aalborg   10 26 16 20 34 12 15 133 111 kr 300
Helene Søndergaard Jetsmark   12 20 34 8 6 15 21 116 102 kr 120
Mikkel Hansen Jetsmark       20 16 12 24 30 102 102 kr 120
Allan S. Grønhøj Aalborg   14   12   16 21 39 102 102 kr 120
Andreas Helligsø Aars   8 12 14 26 8 12 12 92 76  
Jonathan Juhl Aalborg   4 16 10 8 10 18 9 75 63  
Michael Nguyen Aalborg   16   4 14 6     40 40  
Jonas Thomassen Aalborg           14   24 38    
Simon Frandsen Jetsmark       26         26    
Simon Mæng Aalborg   26             26    
Johannes Meyer Aalborg               0 0    
D-klasse (800-849)                        
Mikkel Schleisher Skørping     14 6 10     18 48 48 kr 500
Meenan Rajasegaram Hobro     8   4   15 3 30 30 kr 300
Jesper Jacobsen Aars     10 2 6 0 9   27 27 kr 150
Daniel Overgaard Aalborg   6     12 4     22    
Michael Ussing Skørping           2 6   8    
Niels Chr. Roesdahl Skørping               6 6    
Narashan Thavakumar Aars             3 0 3    
Jacob Harbo Aars       0         0    
                        kr 4.510
Deltagere     18 16 22 22 22 21 21 36    
Begynderklasse     16 17 20 23 14 16 20      
I alt     34 33 42 45 36 37 41      
                         
      Aalb 29/10 Aars 19/11 Jets 10/12 Hob 14/1 Aalb 4/2 Jets 4/3 Skør 8/4 Ialt 5 bedste PT  
Begynder     Placeringer/Præmier      
Anders Lemvig Aars     0                
Andreas Simonsen Skørping   0   0 0 0 0 0      
Anne Kollerup Skørping               0      
Asger B. Langgaard Hobro         0            
Asger Jørgensen Skørping   0                  
Cathrine S. Andersen Jetsmark       0              
Christian Jeppesen Jetsmark             0        
Christian Mohr Levinsen Jetsmark       0              
Christoffer Hallager Jetsmark   0 0   0 0 1        
Daniel L. Gregersen Jetsmark             0        
Dennis Værum Vebbestrup         0            
Ellen Kakulidis Aalborg   0 0 0 0 0   2      
Emil M. Andersen Aars     0     0          
Emilie S. Andersen Jetsmark       0              
Frederik Schröder Jetsmark     0       0 0      
Harald Zielke Aalborg   3   0 0            
Jacob Dannevig Aalborg               0      
Jakob Nielsen Hobro               0      
Janushan Uthayakumar Hobro     0   0     0      
Jeppe Jensen Aars     0                
Jonas Simonsen Skørping   0 3 0 0 0 0 3 Oprykning    
Jonas Thomassen Aalborg   1   0 1 Oprykning          
Khial Mohammad B-Ørnereden   0 0 0 2            
Kristine Larsen Jetsmark     0 3 0   0 1 Oprykning    
Line Johstrup Jetsmark       0              
Mads B. Andersen Vebbestrup         0     0      
Marcel Alveen Aalborg   0                  
Marie Simoni Jetsmark       0     0        
Martin R. Pedersen Hobro     0                
Meduschan Yogar Kumar Hobro             0 0      
Meeran Yoga Kumar Hobro             0 0      
Mia Justesen Jetsmark       0              
Michael Ussing Skørping   0 1 0 3 Oprykning          
Mickey Kasper Aars     0     0          
Mikkel Gildkrogh Vebbestrup               0      
Mikkel Schleischer Skørping   2 Oprykning                
Narashan Thavakumar Aars   0 2 0 0 3 Oprykning        
Nick Nielsen Jetsmark           0 3        
Nicklas Fjordback Jetsmark       0              
Niclas Jensen Hobro         0   0 0      
Nicolay Prieur Aalborg     0 0 0 0 0 0      
Niels Bach Sørensen Skørping           1   0      
Niels K. Roesdahl Skørping       1   2 Oprykning        
Patrick ? Jetsmark             0        
Patrick Bornhøft Aalborg   0                  
Philip H. Larsen Aalborg   0   0   0 2 0      
Poul E. Nielsen Vebbestrup         0     0      
Rakul Elankeswaran Hobro         0            
Rene Kristensen Skørping   0 0   0 0 0        
Rune Heie Aars         0            
Sheerthtyhy Elankeswaran Hobro         0            
Sine Kollerup Skørping               0      
Stefan Pendlmayr Skørping   0 0 2 0 0          
Tobias Jensen Jetsmark         0            
Troels Bøgh Holme Hobro               0      

Sidst opdateret: 16. november 2005

 

Kodet og designet af: Allan Stig Rasmussen