Jetsmark Skakklub

Points

Præmierne kan ses på præmiesiden

Navn Klub Start
rating
Aalb
30/10
Aars
20/11
Jets
04/12
Tern
15/01
Jets
05/02
Aalb
12/03
Skør
09/04
Ialt 5 bedste Præmie
A-klasse (1200-1499)  
Sune Kovshøj Aalborg 1352 34 14 34 34 34 51 51 252 204 1.
Rune Nielsen Aars 1121 16 20 14 14 34 30 51 179 151 2.
Andreas V. Larsen Jetsmark 1290 14 26 8 10 20 39 39 156 138 3.
Kasper Antoniussen Aalborg 1120 34 12 10 16   51 21 144 134 4.
Louise Højen Jetsmark 1301 12 10 14 26 10 22,5 30 124,5 104,5  
Kenneth Thorhauge Aars 1296   34 16 20       70 70  
Örn Agustsson Aalborg 1493 10 16 26 12       64 64  
Frederik Poulsen Skørping 1216 26   12       12 50 50  
Jakob Andersen Jetsmark 1350 20       26     46 46  
Casper Hallager Jetsmark 1386   8 20       15 43 43  
B-klasse (1000-1199)  
Emil Sønderstrup Aalborg 1051 14 16 26 20 12 12 51 151 127 1.
Peter R. Møller Skørping 1000 26 26 34 8 16 15 9 134 117 2.
Lasse Simoni Jetsmark 1139   34 20   14 22,5 18 108,5 108,5 3.
Lasse Madsen Skørping 1128 8 12   26   18 24 88 88  
Andreas V. Nielsen Jetsmark 1216     16         16 16  
Steffen Pedersen Jetsmark 1118     12         12 12  
Martin Guldvang Jetsmark 1157         8     8 8  
C-klasse (850-999)  
Morten Randrup Jetsmark 800   12 12 34 6 51 39 154 148 1.
Mikkel Frandsen Jetsmark 906 10 34 8 12 34 12 51 161 143 2.
Lasse Andersen Aars 872 34 20   10 34 30 24 152 142 3.
Daniel Brodie Aalborg 881   14 10 4 26 39 39 132 128 4.
Helene Søndergaard Jetsmark 800 12 26 15 6 20 39 18 136 118 5.
Mikkel Hansen Jetsmark 800 26 4 34   12 21 15 112 108 5.
Simon Jensen Skørping 940 16 30     20 9 30 105 105  
Ole Damm Kristensen Aalborg 800 20 10   2   51 21 104 104  
Johannes Meyer Aalborg 940   8 26 16 16 18 24 108 100  
Andreas Søndergaard Skørping 872   6 20 14 14 24   78 78  
Simon Frandsen Jetsmark 1000 20 14 10   10     54 54  
Martin W. Hansen Jetsmark 970 12 10     26     48 48  
D-klasse (800-849)  
Jonas Søndergaard Jetsmark 800         11 30 30 71 71 1.
Michael Nguyen B-Ørnereden 800   2 6   11 24 15 58 58 2.
Andreas Helligsø Aars 800 14   8 0   21 6 49 49 3.
Jonathan Juhl Aalborg 800       0 14 18 9 41 41  
Alex Burmester Aalborg 848 8 16       15   39 39  
Tim Møller Jetsmark 827   8   8 8 15   39 39  
Lasse Luther Jetsmark 800     15   16     31 31  
Daniel Overgaard B-Ørnered 800           12 18 30 30  
Allan S. Grønhøj Aalborg 872         8   21 29 29  
Magnus Buch Skørping 800 16             16 16  
Mikkel Warlund Aalborg 800             12 12 12  
Mikael Midtgaard Aalborg 800 10             10 10  
Meenan Rajasegaram Hobro               3 3 3  
Rakul Elankeswaran Hobro               0 0 0  
Simon Mæng Aalborg 800               0 0  
 
Deltagere     23 27 25 21 26 26 29 44    
Begynderklasse     15 17 28 8 20 15 21      
I alt     38 44 53 29 46 41 50      


Navn Klub Aalb
30/10
Aars
20/11
Jets
04/12
Tern
15/01
Jets
05/02
Aalb
12/03
Skør
09/04
 
Begynder   Placeringer/Præmier
Anja Møller Pedersen Børnereden 0              
Asger B. Langgaard Hobro             0  
Bjarke H. Kristensen Aalborg           0    
Cathrine S. Andersen Jetsmark   0     0      
Christian Kastberg Hobro             0  
Christian Mohr Levinsen Jetsmark     0          
Christoffer Hallager Jetsmark   0 0 0 0 0 0  
Christoffer T. Nielsen Børnereden 0 0 0   0 0    
Daniel Overgaard Børnereden 0 3 0   3 Oprykning  
Daniel Zielke Aalborg           0 0  
Duy Duc Huynh Børnereden 0   0   0 0    
Ellen Kakulidis Aalborg           0 0  
Emilie S. Andersen Jetsmark   0     0      
Frederik Schrøder Jetsmark     0   0      
Harald Zielke Aalborg           0 0  
Jesper Jakobsen Aars   0 0 0   3 2 Oprykning
Jonas Simonsen Skørping       0 0   0  
Jonas Søndergaard Jetsmark   2 2 Oprykning      
Jonathan Juhl Aalborg 0 1 3 Oprykning      
Jonathan Midtgaard Aars 2   0       0  
Karl Emil Pedersen Skørping     0       0  
Kathrine Børgesson Jetsmark                
Khial Mohammad Børnereden 0 0 0   0   0  
Kim Højen Jetsmark     0          
Konrad Snær Aalborg   0 0          
Kristine Larsen Jetsmark   0 0   0      
Line Jonstrup Jetsmark         0      
Mads Justesen Jetsmark     0          
Malene Guldbæk Jetsmark 0 0            
Marcus Jørgensen Aars   0            
Max Odgaard Jetsmark     0          
Mia Justesen Jetsmark     0          
Michael Nguyen Børnereden 1              
Mikkel Rask Aars 0 0            
Mikkel Schleicher Skørping     0 2        
Mikkel Warlund Aalborg 0 0   3 0 2 Oprykning
Morten Nielsen Jetsmark 3              
Narashan Thavakumar Aars 0 0 0 0   0 0  
Nick Nielsen Jetsmark     0   0   0  
Niels Chr. Roesdahl Aalborg           0    
Nikolaj Schmidt Hobro             0  
Oliver Kristensen Hobro             0  
Patrick Bornhøft Aalborg           0 0  
Rasmus Jensen Jetsmark     0   0      
Regine V. Nielsen Jetsmark 0              
Rune Heie Aars   0 0       0  
Sebastian Madsen Jetsmark     0   0      
Sheerththy Elankeswaram Hobro             0  
Simon Mæng Aalborg 0     1 2 Oprykning  
Stefan Pendimayr Skørping     0 0 0 0 0  
Steven Vestergaard Jetsmark     1          
Thomas Holm Blaabjerg Aalborg           0    
Tobias Jensen Jetsmark     0   1   1 Oprykning
Tor Tirpan Børnereden     0   0 1 3 Oprykning
 

Kodet og designet af: Allan Stig Rasmussen